Трагічно пішов з життя Микола Жирний

Микола Жирний

4 червня передчасно пішов з життя Микола Жирний, голова Київської обласної організації спортивного товариства «Спартак», відомий спортивний діяч, житель міста Бровари, учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Микола Михайлович народився на Чернігівщині. Свою трудову діяльність розпочав на посаді інструктора спорткомітету при Чернігівському обласному виконавчому комітеті. Маючи непогану посаду і роботу, його весь час тягнуло кудись до іншого місця, звідати щось нове. Тому у 1982 році, переїздить до молодого міста Прип’ять, яке нещодавно з’явилось на карті України. Воно було унікальне по своїй суті. Мешканці були люди в основному молоді, середній вік становив 26 років.

Тут було де прикласти свої сили і Микола Жирний одразу включився в роботу. Проводились різноманітні змагання, турнірі  і спартакіади. В різнопланових спортивних секціях працювали досвідчені тренери, які виховували спортсменів, відомих далеко за межами міста і Київщини. Для нього, як і для всіх без винятку мешканців міста, стала потужним ударом звістка про аварію, а на перших порах замовчування про неї. Ніхто нічого не пояснював, не розповідав про те, що сталось насправді. Микола Михайлович і тут залишився вірним собі. З перших годин він був задіяний в роботах по ліквідації наслідків аварії Чорнобильської ЧАЕС. Разом з військовими, які прибули туди, проводив дозиметричну розвідку у районі атомної станції, приймав безпосередню участь у евакуації населення Прип’яті, забезпечуючи вивезення жінок і дітей із 4 та4-а мікрорайонів. За ці заслуги його було названо одним із героїв Чорнобиля. Його відправляли до лікарні ледь не під «конвоєм», бо він не хотів кидати свою роботу. З травня 1986 року по червень 1987 року безперервно працював у селищі Поліському та вахтовому містечку Зелений Мис, забезпечуючи розміщення, організацію харчування та медичного обслуговування евакуйованого населення.Крім спортивної роботи, він за дорученням керівництва надавав практичну допомогу мешканцям міста для отримання відповідних виплат, виїжджав  в складі відповідних комісій до Прип’яті для інвентаризації житлового фонду. За свою роботу отримав по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській ЧАЕС отримав знак учасника I категорії.

Жирний

З 1987 року по грудень 1993 займався створенням умов та організацією фізкультурно-оздоровчої роботи серед працівників та обслуговуючого персоналу атомної станції  в містах Чорнобиль та Славутич. Після цього, своє подальше життя він пов’язав із містом Бровари, де опинились тисячі евакуйованих із «Зони відчуження». Микола Михайлови працював тут і директором легкоатлетичного манежу і керував обласною школою вищої спортивної майстерності з легкої атлетики. В цей період тут було підготовлено 2 майстри спорту міжнародного класу, 5 майстрів спорту України, 16 спортсменів входило до складу збірних команд України. Олександр Багач, штовхальник ядра, став бронзовим призером Олімпійських ігор, а Жанна Пінтусевич стала чемпіонкою світу в бігу на 100 метрів.

З 2003 року переходить працювати до обласного ФСТ «Спартак», головою товариства. Він і тут продовжив свою роботу по вихованню майбутніх чемпіонів, де й працював до останнього часу. Вічна пам’ять Миколі Миколайовичу! Пам’ять про нього назавжди залишиться з нами!

Жирний

 

Тематичні матеріали

6 січня 2019 року в Броварах відбулися традиційні лижні змагання «Різдвяні старти».
Головна новина
08.01.2019
Коментарів: 943 Переглядів: 0
Спортсмени Київської області протягом 2018 року достойно виступали в олімпійських та неолімпійських вид
Головна новина
05.01.2019
Коментарів: 606 Переглядів: 0
В селі  Сколе, Львівської області, пройшли одночасно два змагання з лижних перегонів.
Головна новина
02.01.2019
Коментарів: 648 Переглядів: 0