Олександр Славінський: «ФК «Атлетік» команда, яка об’єднала справжніх друзів»

Підходить до завершення чемпіонат Броварів з футзалу сезону 2017 – 2018 років. Вже закінчили свої виступи команди І та ІІ ліг, залишилося зіграти лише два тури у «вишці». Цього року, як і в попередні, ФК «Атлетік» достроково, за декілька турів до фінішу знову оформив чемпіонство. Ми вирішили зустрітися із беззмінним капітаном команди, Олександром Славінським і поспілкуватися із ними про підсумки сезону і плани на майбутнє.

Атлетік

  • Олександр, вітаємо ФК «Атлетік» із черговим здобутком і просимо Вас розповісти про команду, етапи її становлення?

ФК «Атлетік» було організовано в далекому вже 2004 році групою палких шанувальників футзалу. Це крім мене, Олександр Щербаков,Андрій Шевчук,  В’ячеслав Куц, Андрій Тонковид, Вадим Коваль та інші. Ми відразу розпочали не тільки разом тренуватися, а й виступати на різноманітних турнірах і змаганнях не тільки в рідному місті Бровари, а й на майданчиках Києва. Пізніше до нас приєднався Володимир Яришев, який раніше виступав в інших колективах, а з часом посів посаду Президента. Спочатку клуб розвивався як аматорський, коли всі грали задля власного задоволення. Потім пізніше прийшло розуміння того, що потрібно йти далі і продовжити розвиток на шляху до більш професійного рівня. За цей досить великий проміжок часу ФК «Атлетік» (МФК «Атлетік») пройшов довгий шлях становлення. Ми досить вдало виступали у І та вищій лізі чемпіонату Києва, а цього року стали «бронзовим» призером у вищій. До речі, рівень турніру дуже високий і десь п’ять-шість футбольних колективів, які виступають тут можуть на рівні грати із командами Першої ліги чемпіонату України. В 2015 році ми непогано зіграли на «Кубку регіонів» в Одесі, турнірі, який проводить Аматорська футзальна ліга України. В ньому приймають участь призери регіональних чемпіонатів.

Атлетік

  • В цьому році ви вчетверте стали чемпіонами міста, як вам це вдалося?

Ми пройшли шлях, довжиною в 14 років. В сезоні 2014 – 2015 років ФК «Атлетік» вперше став чемпіоном в Броварах. З того часу ми не віддаємо його вже протягом чотирьох років. Останні рази ми здобуваємо «золото» достроково. Все це стало можливим завдячуючи планомірній роботі клубу, починаючи з керівництва, закінчуючи гравцями високого рівня, які вже протягом багатьох років в ньому грають. Основна обойма гравців в команді 5-6 років, тому розуміють один одного з півпогляду, що дає можливість здобувати перемоги навіть у важких умовах. В нашій заявці 18 гравців, які грають і у Броварах, і в Києві. Тренує нас останнім часом один із найкращих фахівців в Україні Тарас Шпичка, який крім того також дуже успішно працює з лідером жіночого футзалу ФК «ІМС-НУХТ» та національною жіночою збірною.

  • Олександр, наприкінці минулого сезону ви отримали тяжку травму, який на даний час ваш стан і як проходить процес реабілітації?

Так вже склалося, що травма була дуже тяжка – це життя. Довелося пережити важку операцію. На даний час процес заживлення йде нормально і вже розпочав невеликі заняття, але потрібно ще буде раз прооперуватися. Сподіваюся, що все складеться добре. В мою відсутність обов’язки капітана перебрав на себе досвідчений Сергій Степаненко, який є справжнім лідером, а віце-капітаном став Ярослав Кутовий. Ми навіть жартуємо, що коли повернусь на паркет ще треба буде заслужити повернення капітанської повязки.

Атлетік

  • Останнім часом з’явилися критичні коментарі в соцмережах на адресу команди, що ви можете сказати з цього приводу?

Так, нас звинувачують в тому, що ми команда, яка грає за гроші і що ми за це «тепло» відносимося до нашого Президента. Ми дійсно команда, де деякі гравці отримують матеріальну винагороду і ми цього ніколи не приховували. Велика заслуга в цьому Володимира Яришева, який стоїть на чолі клубу. В наш час досягти високих результатів в аматорському футзалі без належного фінансування просто неможливо, про що свідчить високий рівень чемпіонату Києва. До речі, в Броварах у 6-7 клубах Вищої ліги також є фінансова підтримка гравців, але хтось посідає перше місце, а хтось останнє. Як на мене, то це нормальний процес, і в кінцевому випадку все-одно виграють не гроші, а ті хто краще зіграв на паркеті!

У нас команда – це єдине ціле. Наші гравці жартують, що в ««Атлетік» можна потрапити, але неможливо вийти». Зрозуміло, що якщо зачіпають когось із нас, і не важливо – це президент клубу чи, наприклад, самий молодий гравець, то на захист стає весь колектив.

Я завжди кажу, що коли доходить до того, що людині нічого вже сказати, то вона переходить на особистості. Так і вийшло в кінцевому результаті.

Всім «доброзичливцям» я хочу тільки побажати гарного настрою, і щоб всі займалися в першу чергу своїми справами і своїми футбольними клубами. Якщо всі будуть направляти свої сили, думки і емоції на справи, то від цього виграємо ми всі!

І наостанок, ми весь час, на всіх турнірах, відмічаємо, що ми команда, яка представляє Бровари. Нам вже неодноразово надходили пропозиції представляти Київ, але ми принципово цього не робимо і наголошуємо, що ми саме броварська команда. Хоча думки змінити прописку після таких «відгуків» з'являються.

Атлетік

  • Які у ФК «Атлетік» плани на майбутнє?

Через декілька днів ми вирушаємо до Сум, де знову будемо грати на «Кубку регіонів АФЛУ», як бронзові призери чемпіонату Києва. Турнір пройде  з 30 березня по 1 квітня. Матеріальну підтримку обіцяє і міська влада. Сподіваємося гарно виступи і не осоромити рідне місто Бровари. В подальшому можливо будемо заявлятися до Першої ліги чемпіонату України, але це питання буде вирішуватися колегіально, враховуючи наші можливості. Ми дуже хочемо створити у Броварах професійний футзальний клуб і дитячу академію, привезти сюди спочатку Першу лігу, а згодом і Ексра-лігу. Скільки на це потрібно років, а також залишати броварською командою чи все ж таки ні покаже час.

  • Дякую вам, Олександре, за змістовне інтерв’ю та бажаємо ФК «Атлетік» переможних матчів та здійснення всіх ваших задумів!!!Атлетік

Тематичні матеріали

Збірна України з футзалу проведе два товариські матчі проти збірної Чехії.
Актуально
05.01.2019
Коментарів: 688 Переглядів: 0
Цьогорічний золотий медаліст обласної першості мав найкращі показники в усіх основних турнірних номінаціях.
Футбол на Київщині
07.12.2018
Коментарів: 456 Переглядів: 0
Особливо вдалим виявився прем’єрний сезон аматорів з Калинівки в обласній першості. «Асканія-Флора» не
Футбол на Броварщині
19.11.2018
Коментарів: 469 Переглядів: 0
На початку футзального сезону 2015/16 у Броварах виникає нове команда – ФК «Елефант», що в перекладі означає «слон».
Футбол на Броварщині
16.11.2018
Коментарів: 685 Переглядів: 0